Kontakta oss

Hör gärna av dig till oss om du har några förslag eller frågor!

Schyst resandes kansli

Helena Myrman

projektledare
helena.myrman@unionen.se
070-257 03 04

Bild på Helena Myrman

Shari Sabel Strandmark

samordnare för utbildning och ideell verksamhet
shari.sabel-strandmark@unionen.se
072-597 42 95

Bild på Shari Sabel-Strandmark

Postadress

Schyst resande
Unionen
Olof Palmes gata 17
111 77 Stockholm

Organisationerna som ingår i nätverket

Sju organisationer är med i nätverket Schyst resande. Här hittar du kontaktuppgifter till deras representanter.

Magnus Kjellsson, Unionen

magnus.kjellsson@unionen.se
08-50415024

Magnus Kjellsson, Unionen

Joel Borgström, Childhood

joel.borgstrom@childhood.org
0708-116 160

Bild på Joel Borgström och Childhoods logga

Malin Kjellqvist, Fair Action

malin@fairaction.se
08-643 43 64

Bild på Malin Kjellqvist

Susanne Bali, Hotell- och restaurangfacket

susanne.bali@hrf.net
0771-57 58 59

Susanne Bali, Hotell och Restaurangfacket, HRF

Maria Bergqvist, IOGT-NTO-rörelsen

maria.bergqvist@iogt.se
08-672 60 00 (växel)

Bild på Maria Bergqvist

Malin Roux Johansson, RealStars

malin@realstars.eu
0707-47 41 87

Bild på Malin Roux-Johansson

Beatrice Jansson, Union to Union

beatrice.jansson@uniontounion.org
070-307 46 23

Bild på Beatrice Jansson

Beställ vårt material

Många av våra material finns endast i digital form, men några är tryckta och går att beställa. I Unionens webbshop hittar du:

uppmaning

Visa vägen till hållbara tjänsteresor

Hur tar du fram en effektiv och användbar resepolicy för hållbara tjänsteresor?

Läs mer