Kontakta oss

Hör gärna av dig till oss om du har några förslag eller frågor!

Schyst resandes kansli

Helena Myrman

projektledare
helena.myrman@unionen.se
070-257 03 04

Cajsa Unnbom

kommunikatör
cajsa.unnbom@unionen.se
072-575 91 27

Shari Sabel Strandmark

samordnare för utbildning och ideell verksamhet
shari.sabel-strandmark@unionen.se
072-597 42 95

Linda Nordby

samordnare branschutbildning
linda.nordby@unionen.se
073-982 67 99

Postadress

Schyst resande
Unionen
Olof Palmes gata 17
111 77 Stockholm

Organisationerna som ingår i nätverket

Sju organisationer är med i nätverket Schyst resande. Här hittar du kontaktuppgifter till deras representanter.

Ann-Katrin Dolium, Unionen

ann-katrin.dolium@unionen.se
072-595 87 17
www.unionen.se

Britta Holmberg, Childhood

britta.holmberg@childhood.org
08 55 11 75 00
www.childhood.se

Maria Sjödin, Fair Action

maria@fairaction.se
08-643 43 64
www.fairaction.se

Maikel Ilias, Hotell- och restaurangfacket

maikel.ilias@hrf.net
08-588 098 89
www.hrf.net

Maria Bergqvist, IOGT-NTO-rörelsen

maria.bergqvist@iogt.se
08-672 60 00 (växel)
www.global.iogt.se

Malin Roux Johansson, RealStars

malin@realstars.eu
0707-47 41 87
www.realstars.eu

Beatrice Jansson, Union to Union

beatrice.jansson@uniontounion.org
070-307 46 23
www.uniontounion.se

Beställ vårt material

Många av våra material finns endast i digital form, men några är tryckta och går att beställa. I Unionens webbshop hittar du:

Vårt gymnasiematerial beställer du från Utbudet

uppmaning

Vilket hållbart restips vill du dela med dig av?

Beskriv ditt favoritställe och inspirera andra!

Tipsa här